czwartek, 6 września 2012

PROJEKT: PLAŻA


Serdecznie zapraszamy:
CZAS: 9 września 2012, 11:00-19:00
MIEJSCE: Park Odkrywców, Centrum Nauki Kopernik
AUTORZY (projekt „Szczęście”): Dawid Zalesky, Varvara Frol (reżyseria i kostiumy), Eufrasio Lucena Muňoz (choreografia), Adam Walicki (muzyka), Lastsuper (zdjęcia, montaż), Małgorzata Marczewska (art coaching), Alan Dąbrowski (make up)
PARTNERZY: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych SKARPA, Espar 50+
KOORDYNATORZY: Ewa Janowska (Centrum Nauki Kopernik), Łukasz Czapski (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”)

WSTĘP: wolny
 Ostatniego dnia Festiwalu Przemiany (9 września 2012) zapraszamy starszych i młodszych do Parku Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik, na międzypokoleniowy piknik „Projekt: Plaża”. W ramach pikniku m.in. strefa starych i nowych gier miejskich i podwórkowych, akcja fotograficzna, hyde park, warsztaty partycypacji obywatelskiej dot. miasta przyjaznego seniorom oraz premiera video clipów z wolontariuszami-seniorami.

STREFA SPORTÓW MIEJSKICH I PODWÓRKOWYCH
W Parku Odkrywców animatorzy Klubu Sportów Miejskich Skarpa, projektu wspieranego przez Towarzystwo „ę”, we współpracy ze stowarzyszeniem ESPAR 50+, zorganizują Stefę Sportów Miejskich i Podwórkowych. Uczestnicy będą mieli szansę spróbować różnorodnych sportów idealnych dla seniora pod okiem doświadczonych trenerów ze stowarzyszenia ESPAR 50 +, pracujących na co dzień z osobami starszymi. Na pikniku będą też obecni konsultanci zdrowotni. Każdy senior będzie mógł dowiedzieć się, jaki sport może bezpiecznie uprawiać i jak się do tej aktywności przygotować. Strefa starych gier podwórkowych będzie szansą na integrację międzypokoleniową. Na terenie parku będzie można zagrać w gumę, kapsle, cymbergaja, klasy, czyli zabawy, które dawniej królowały na polskich podwórkach. Uczestnicy pikniku będą mogli spróbować swoich sił także we frisbee, yoyo i disc golfie – sportach dobrze znanych młodszej grupie warszawiaków.
PAMIĄTKA Z PLAŻY / PODYSKUTUJMY!
Animatorzy z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” zaproszą także do wzięcia udziału w akcji fotograficznej „Pamiątka z plaży” i warsztacie partycypacji obywatelskiej połączonym z hyde parkiem – „Podyskutujmy na plaży”. Nad brzegiem Wisły działać będzie przenośnie plażowe atelier fotograficzne. Każdy będzie mógł sam wymyślić swoje plażowe zdjęcie pod okiem fotografów-animatorów i profesjonalnej stylistki. Ze zdjęć powstanie wystawa w Parku Odkrywców.
Chętnych do dyskusji zaprosimy na warsztat partycypacji obywatelskiej. Prowadzący warsztat wspólnie z uczestnikami zastanowią się m. in. nad tym: jak powinno wyglądać miasto przyjazne seniorom i czy Warszawa jest takim miastem? Podyskutują w nietypowy, interaktywny sposób. Na te same tematy będzie można wypowiedzieć się w zaanimowanym przez prowadzących hyde parku. Wypracowane w trakcie warsztatu i hyde parku rekomendacje zostaną przekazane warszawskim urzędnikom.
JESTEM SENIOREM, JESTEM SZCZĘŚLIWY
W trakcie „Projektu: Plaża” zapraszamy na premierowy pokaz filmów, stworzonych specjalnie na Festiwal Przemiany w ramach projektu „Szczęście”. Każdy z nich będzie pokazywał inny rodzaj dyscypliny sportowej, przedstawionej w nietypowy sposób, m.in. aerobik nocą na wiślanej barce, zawody kajakarskie na trawie, gimnastyka artystyczna na plaży. W rolę aktorów wcielili się seniorzy-wolontariusze, próbujący odpowiedzieć na pytania: czy uprawianie sportu pomaga w poszukiwaniu szczęścia? Czy można zmienić wizerunek współczesnego seniora?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz